Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

Úvod  /  Popis systému  /  Automist vs. alternativy


Automist vs. alternativy

Mnoho z nás má představu, jak vypadá a funguje tradiční požární sprinkler a přestože může být efektivní, nebývá vždy populární. Majitelé domácností se obávají škod způsobených vodou, potřebných nádrží na vodu, modernizace vodovodu a vysokých nákladů na údržbu.

Protipožární zařízení Automist® nabízí moderní řešení těchto problémů:

Rychlá aktivace

Pokud jde o ochranu zranitelných osob, je obzvlášť důležité, aby se systém aktivoval co možná nejdříve a minimalizoval tvorbu kouře. Automist® dokáže zacílit požár až o 2 minuty dříve než klasický sprinkler. Využívá vodní mlhu, která je doporučována k hašení elektrických zařízení, těžkých kapalin, oleje a plynu. Dokáže se vypořádat i se skrytými požáry, např. pod stolem.

Přívod vody

Automist® spotřebuje pouze 6 l vody za minutu, což je průtok menší, než u masážní sprchy. Může tedy být napojen na stávající přívod vody. Tím se vyvarujeme nutnosti modernizace vodovodu i potřebě objemné nádrže na vodu.

Jednoduchý přístup

Každé zařízení může být samostatně instalováno v bytě nebo podlaží, namísto centrálního domovního systému s nezávislou nádrží či čerpací místností. Jednotlivá obydlí mohou být v případě potřeby dovybavena bez nutnosti narušení okolních obytných jednotek. Instalace může být provedena v rámci rekonstrukce nebo plánované údržby.

Proč Automist®?

  • rychlá a snadná aktivace
  • žádné falešné poplachy
  • nenarušuje okolí
  • nenáročná údržba / servis
  • zabraňuje škodám na majetku
Srovnávací tabulka
obrázek srovnávací
ukázka hašení automist
ukázka hašení sprinkler

Rychlý kontakt

TechniFog s.r.o.
Syllabova 1161/19
703 00 Ostrava

+420 608 121 319

info@technifog.cz

Nahoru