Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

Úvod  /  Popis systému  /  Instalace


Instalace

Příprava místa instalace

Požadavky:

  • Dostačující prostor pro instalaci čerpadla. Rozměry čerpadla jsou 385 mm (výška) na 260 mm (délka) na 160 mm (hloubka). Váha čerpadla je 11,2 kg. Čerpadlo by nemělo být umístěno v prostoru menším než 0,124 m3.
  • Spolehlivý přívod vody (průtok 6 l/min a tlak max. 10 bar) se standardním napojením 3/4”.
  • Automist® by měl být napájen nezávislým okruhem přes samostatný proudový chránič.

Instalace mlžící hlavice

Mlžící hlavici Automist® lze nainstalovat na standardní 35 mm otvor na pracovní ploše nebo stěně ve standardní jednoduché montážní krabičce (47mm hloubka, 85mm x 85mm). Trysky musí být instalovány ve výšce od 900 - 1100 mm a nasměrovány do volného prostoru na požadovanou oblast.

Napojte přívod vody

Čerpadlo se umístí co nejblíže hlavnímu přívodu vody. A napojí se pomocí ¾“ zajištěného uzavíracího kohoutu se zpětným ventilem na vstup do tlakového čerpadla. Nakonec se do výstupu z čerpadla připojí vysokotlaká hadice k mlžící hlavici.

Napojte elektřinu

Napojení napětí k elektrickým částem musí být provedeno dostatečně kvalifikovanou a kompetentní osobou. Před začátkem práce na stávajícím okruhu vypněte hlavní přívod elektřiny. Napojte kabely mezi hlavním přívodem, řídící jednotkou, čerpadlem a požárním hlásičem.

Uvedení do provozu

Uvedení do provozu umožňuje odzkoušet systém Automist®. Během uvedení do provozu běží čerpadlo cca 20 vteřin a je možno sledovat výstupní tlak na kontrolním manometru. Pro odzkoušení je dodán kryt, který umožňuje směřovat proud mlhy při testování do přilehlého dřezu nebo kbelíku.

Systém je nainstalován

Instalační dokumentace

Po instalaci a odzkoušení bude akreditovanou osobou zaslán vyplněný formulář o uvedení zařízení do provozu firmě TechniFog.

Poté co je formulář zadán a potvrzen, bude Vám vydán Záruční certifikát.

Instalace je hotová/kompletní

Servis zařízení

Zařízení Automist® musí být dle schváleného certifikátu jednou ročně zkontrolováno.

Rychlý kontakt

TechniFog s.r.o.
Syllabova 1161/19
703 00 Ostrava

+420 608 121 319

info@technifog.cz

Nahoru